Хроника 02. декември 2020. / 10:01

Казнети 578 лица за неносење маска

Казнети 578 лица за неносење маска

Регистрирани се 578 прекршоци по однос на мерката за носење лична заштита на лице, во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија.

Министерството за внатрешни работи денеска апелираше до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид-19.