Хроника 22. февруари 2021. / 11:00

Казнети 468 лица за неносење маска

Казнети 468 лица за неносење маска

По однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 468 прекршоци во текот на вчерашниот ден на територијата на Република Северна Македонија.

Министерството за внатрешни работи во денешното соопштение апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.