Хроника 01. февруари 2021. / 10:27

Казнети 428 лица за неносење маска

Казнети 428 лица за неносење маска
Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република  Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 428
прекршоци.
Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19.