Хроника 21. јануари 2021. / 10:56

Казнети 358 лица за неносење маска

Казнети 358 лица за неносење маска

Регистрирани се 358 прекршоци по однос на мерката за носење лична заштита на лице, во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија.

Министерството за внатрешни работи и во денешното соопштение апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.