Хроника 02. јануари 2021. / 11:18

Казнети 208 граѓани за неносење маска

Казнети 208 граѓани за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 208 прекршоци, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Од Министерството апелираат граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со Ковид-19.