Хроника 21. мај 2020. / 14:28

Кавадарчанец доби кривична, при претрес на куќата му пронашле марихуана и кокаин

Кавадарчанец доби кривична, при претрес на куќата му пронашле марихуана и кокаин

Одделението за внатрешни работи поднесе кривична пријава против 38-годишен кавадарчанец, поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „недозволено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“, казниво по член 215 од Кривичниот закон.

Како што информира Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес, при претрес во неговата викенд куќа на Тиквешко Езеро, атар на селото Брушани, полициски службеници пронашле марихуана и кокаин