Хроника 08. октомври 2020. / 11:30

Изречени 704 казни за неносење маски во минатото деноноќие

Изречени 704 казни за неносење маски во минатото деноноќие

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република С. Македонија, регистрирани се 704 прекршоци по однос на мерката за неносење лична заштита на лице.

Министерството за внатрешни работи и денеска апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.