Хроника 03. декември 2020. / 11:03

Изгоре камион на автопатот Миладиновци-Штип

Изгоре камион на автопатот Миладиновци-Штип

Рано изутрината се запали камион, додека се движел на автопатот Миладиновци – Штип, кај селото Коњаре, објави ММС.

Интервенирале пожарникари, кои до пред 10 часот успеале да ги изгаснат возилото. Камионот е сопственост на компанијата „Жикол“.

Во тек е истрага за причините за избувнувањето на пожарот.