Хроника 30. јуни 2020. / 10:38

Издадена 341 казна за неносење маска

Издадена 341 казна за неносење маска

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека во текот на изминатото деноноќие, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 361 прекршок.

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите со цел справување со Ковид -19.