Хроника 14. октомври 2019. / 17:20

Исчезна 17-годишно девојче од Скопје

Исчезна 17-годишно девојче од Скопје

Вчера во 18:30 часот во СВР Скопје, 44-годишниот А.Н. од Скопје пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка 17-годишната А.Н. од Скопје.

Како што информира МВР, таа и претходно во неколку наврати се оддалечувала и била враќана назад.

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на лицето.