Хроника 28. декември 2020. / 18:21

Исчезна 14-годишно девојче од Скопје

Исчезна 14-годишно девојче од Скопје

Малолетничка излегла од дома и не се вратила, а нејзиното исчезнување го пријавила нејзината мајка.

На 27.12.2020 околу 20:00 часот во Полициска станица Гази Баба, С.А.(49) од Скопје пријавила дека поради семејно недоразбирање од дома се оддалечила нејзината ќерка Ш.А.(14), велат од МВР.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.