Хроника 26. октомври 2020. / 16:28

Исчезна 14-годишно девојче од Скопје

Исчезна 14-годишно девојче од Скопје

На 25.10.2020 во 01.00 часот во Полициската станица Гази Баба, М.А.(48) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка Ш.А.(14).

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.