Хроника 14. октомври 2020. / 15:01

Исчезна 14-годишно девојче од Скопје

Исчезна 14-годишно девојче од Скопје

Синоќа околу 1 часот по полноќ, 49-годишна скопјанка во полиција пријавила дека од домот се оддалечила нејзината ќерка.

Како што инфоримираат од МВР, станува збор за 14-годишно девојче со иницијали Ш.А..

Се преземаат мерки за пронаоѓање на малолетничката.