Хроника 11. февруари 2019. / 20:11

Хорор во Скопје: Се испијанил, па ги претепал сопругата и децата

Хорор во Скопје: Се испијанил, па ги претепал сопругата и децата

Хорор се случил синоќа во Ѓорче Петров.

Скопјанец откако се испијанил, ја претепал сопругата и нивните деца.

Во Полициската станица Ѓорче Петров изутринава во 1.20 часот 50-годишна жена од Скопје пријавила дека нејзиниот 54-годишен сопруг, кој бил под дејство на алкохол, физички ја нападнал неа, нејзината ќерка, нејзиното момче и синот.

Се работи на расчистување на случајот.