Хроника 31. јули 2019. / 09:29

(ФОТО) Воз удри во автомобил кај Кондово – возачот повреден

(ФОТО) Воз удри во автомобил кај Кондово – возачот повреден

Пред малку воз удри во возило кај скопското село Кондово.

Како што дознава Алсат, возачот се здобил со полесни повреди и е надвор од животна опасност, а од оваа несреќа автомобилот е речиси уништен.

Подоцна се очекуваат повеќе детали.