Хроника 01. август 2019. / 12:40

(ФОТО) Сообраќајот кај Стража e во прекин поради тешка сообраќајна несреќа

(ФОТО) Сообраќајот кај Стража e во прекин поради тешка сообраќајна несреќа

Сообраќајна несреќа се случи во близина на превојот Стража. Две возила сѐ уште се на коловозот, а полициски екипи сѐ уште не се појавиле на теренот, пренесува Алсат.

Неофицијално Алсат дознава дека има повердени патници. Станува збор за автомобили „ауди А6“ и „фолксваген голф“.Сообраќајот од двете страни е во прекин.