Свет 23. февруари 2021. / 22:19

Тајгер Вудс во критична состојба по сообраќајна несреќа

Тајгер Вудс во критична состојба по сообраќајна несреќа

Еден од најдобрите голф играчи на сите времиња Тајгер Вудс се наоѓа во критична состојба во болница, по сообраќајна несреќа што денес се случи во Лос Анџелес.

Локалната полиција соопшти дека Вудс претрпел сериозни повреди, откако возилото во кое се наоѓал излетало од патот и се превртело, пренесе телевизијата Си-Ен-Ен.

Истрагата за причините за несреќата е во тек.