Магазин 10. март 2021. / 18:56

Слаб снег провејува на Попова Шапка, Маврово и на Стража

Слаб снег провејува на Попова Шапка, Маврово и на Стража

Снег со слаб интензитет провејува на Попова Шапка, Маврово и на планинскиот премин Стража.

На останатите патни правци низ државата, како што вечерва информира Авто мото сојузот на Македонија, сообраќајот се одвива по влажни коловози.