Хроника 15. мај 2019. / 01:42

(ФОТО) Петорица загинати вечерва во Драчево

(ФОТО) Петорица загинати вечерва во Драчево

Фатална сообраќајна несреќа се случила вечерва во скопската населба Драчево.

Како што неофицијално дознава Лидер од извори од лице место, во сообраќајната несреќа има 5 загинати лица.

До нас пристигнаа и фотографии од кобниот настан, на кои се гледа дека еден од автомобилите е целосно уништен.

На лице место се спасувачки екипи, полиција но и противпожарно возило.