Хроника 15. декември 2020. / 13:57

(ФОТО) Гори камион кај кружниот тек во Сарај

(ФОТО) Гори камион кај кружниот тек во Сарај

Пред неколку моменти се запали камион во близина на кружниот тек во Сарај. Како што може да се види од фотографиите, камионот е целосно зафатен од оган, објави Алсат.

Нема информации за жртви и потешко повредени, туку само за материјална штета. Исто така, нема информации дали камионот бил празен или натоварен со роба.

Извор: Алсат