Хроника 20. ноември 2020. / 18:50

Еден загинат и неколку повредени во сообраќајка во Кавадарци

Еден загинат и неколку повредени во сообраќајка во Кавадарци

Една жртва и други повредени има во тешката сообраќајка вечерва помеѓу трактор и два автомобила во Кавадарци.

Од Итната медицинска помош потврдија за МИА дека засега со сигурност може да се каже дека има една жртва, а точниот број на повредени засега не може да се каже.

Портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски рече дека во тек е увид на лице место и засега не може да каже повеќе детали.