Хроника 10. септември 2019. / 15:55

Драма: Охриѓани направиле сообраќајка, па претепале сопружници

Драма: Охриѓани направиле сообраќајка, па претепале сопружници

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Д.М.(20) и В.М.(28), двајцата од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

На 18 август во с.Пештани, по претходна вербална расправија во врска со сообраќајна незгода, пријавените физички ги нападнале А.Д. и неговата сопруга, при што им нанеле тешки телесни повреди.