Хроника 03. јуни 2020. / 13:16

Девојка од Криволак пријавила дека била нападната од 17-годишно момче

Девојка од Криволак пријавила дека била нападната од 17-годишно момче

Дваесет и двегодишна жителка на Криволак вчера пријавила дека била нападната од 17 годишно момче од селото, во нејзиниот двор, информираше денеска Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

По целосно документирање на случајот ке биде поднесена соодветна пријава.