Хроника 25. декември 2020. / 11:38

Детали за несреќата во Охрид во која беа прегазени две деца

Детали за несреќата во Охрид во која беа прегазени две деца

Полицијата денеска информира детали за сообраќајна несреќа која вчера се случи во Охрид.

-Во 18,25 часот во Охрид на булевар „Железничка“ во Охрид, Е.Н.(45) од село Лабуништа, струшко, управувајќи патничко моторно возило „Бмв“ со струшки регистарски ознаки удрил во И.У.(18) и малолетник од Охрид. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил И.У. кој е пренесен во Комплекс клиники “Мајка Тереза” во Скопје, информира СВР Охрид.

На малолетникот му е укажана лекарска помош во болницата “Св. Еразмо” во Охрид.

За настанот е известен јавен обвинител и извршен е увид на местото на настанот.