Хроника 23. ноември 2020. / 11:35

60-годишна охриѓанка паднала од велосипед: Со тешки повредени пренесена во болница

60-годишна охриѓанка паднала од велосипед: Со тешки повредени пренесена во болница

Вчера околу 12.25 часот на велосипедска патека кај Центарот за обука на вода во Охрид, 60-годишна охриѓанка управувајќи велосипед, паднала на патеката.

Во незгодата, таа се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Специјалната болница за трауматалогија и ортопедија „Св.Еразмо“ Охрид, информира полицијата.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Охрид.