Магазин,Занимливости 03. јануари 2019. / 15:57

(ВИДЕО) Жена сакаше да удри полициски коњ – но си помина лошо

(ВИДЕО) Жена сакаше да удри полициски коњ – но си помина лошо

На испраќањето на старата година се случи невообичаен инцидент што беше снимен со камери во центарот на градот Аделаида, Австралија. На снимката се гледа жена која се обидува да го удри полицискиот коњ со тупаница.

Меѓутоа, внимателното прегледување на снимката открива дека нејзината цел бил, всушност, полицаецот кој стои зад коњот. Оваа верзија на настанот подоцна беше потврдена од страна на полицијата.

Таа не успеа да го стори тоа, но затоа полицаецот на коњот ја фати за косата и ја фрли на под.

После тоа, на подот ја совлада третиот полицаец, пишува „Дејли мејл“.