Занимливости 12. јули 2018. / 17:50

(ВИДЕО) Јункер се зашемети, Заев го држеше да не падне

(ВИДЕО) Јункер се зашемети, Заев го држеше да не падне

Претседателот на Европската Комисија Жан Клод Јункер за малку ќе паднеше на самитот на НАТО. Македонскиот премиер Зоран Заев заедно со неговиот Украински колега Петро Порошенко го задржаа да не падне на земја и да не се повреди.

Јункер е познат љубител на алкохол, кој во неколку наврати имал слични ситуации.