Занимливости 11. јули 2018. / 21:49

Трамп со дрес вечерва навива за Хрватска (ФОТО)

Трамп со дрес вечерва навива за Хрватска (ФОТО)

Претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ вечерва нема да ги бодри „Огнените“ во Москва.

Хрватска вечерва на Светското првенство во фудбал го игра полуфиналниот натпревар со тимот на Англија.

Медиумите објавија фотографија од претседателот на САД, Доналд Трамп и хрватската претседателка, Клинда Грабар Китаровиќ, која во рацете го држи дресот на хрватската репрезентација.