Занимливости 12. јули 2018. / 14:48

Рама објави видео како гледа фудбал со Меркел, Ердоган и Тереза Меј

Рама објави видео како гледа фудбал со Меркел, Ердоган и Тереза Меј

Премиерот на Фејсбук профилот објавил фотографија во чиј опис кратко напишал: „Фотографија на денот“.

Рама објави и видео снимка на која се гледа како Ангела Меркел, Реџеп Тајип Ердоган, Тереза Меј и тој ја следат последната минута од полуфиналето на Светското првенство.