Еди Рама

Пронајдени се 27 резултати на тема „Еди Рама“
Македонија

Рама за условениот датум за почеток на преговорите: Македонија и Албанија добија тешка битка, војната продолжува

Албанскиот премиер Еди Рама, во првата куса изјава околу одлуката за почнување преговири на Албанија и на Македонија во јуни 2019 година,...