Занимливости 15. јули 2018. / 21:32

Неизмерно среќен: Вака Макрон ја прослави победата на Франција (ФОТО)

Неизмерно среќен: Вака Макрон ја прослави победата на Франција (ФОТО)

Францускиот претседател Емануел Макрон ја поздрави, со голема возбуда, победата на француската репрезентација на финалето на Светското првенство.

Макрон го гледал финалето во друштво на хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ.

Одма по натпреварот, Колинда му ја чистита победата на Макрон.