Занимливости 28. септември 2018. / 10:27

Неизмерна среќа: Пацоли се поздрави со Трамп (ВИДЕО)

Неизмерна среќа: Пацоли се поздрави со Трамп (ВИДЕО)

Министерот за надворешни работи на Косово Беџет Пацоли беше дел од косовксата делегација на Генералното Собрание на ОН на Њујорк.

Тој го забележа претседателот на САД Доналд Трамп како поминува, па се поздрави со него.