Занимливости 11. октомври 2018. / 15:03

Хаос во „Лидл“ Србија: Луѓето се испотепаа за пилиња (ВИДЕО)

Хаос во „Лидл“ Србија: Луѓето се испотепаа за пилиња (ВИДЕО)

Денеска во Србија се отвори „Лидл“ а социјалните мрежи веднаш се преплавија со видеа од расправии и тепачки меѓу потрошувачите.

Србите се караа кој ќе земе повеќе пилиња поради ниската цена, 120 динари по килограм, или околу 60 денари.

Погледнете:

На снимката од Лесковац се слушаат расправии и викање, и во еден момент односите меѓу клиентите беа на работ на физичка пресметка.