Занимливости 02. јули 2018. / 18:26

Фотографија која го шокира светот: Бразилка фрлила „црна магија“ врз Мексико (ФОТО)

Фотографија која го шокира светот: Бразилка фрлила „црна магија“ врз Мексико (ФОТО)

Бразил денеска го победи Мексико со 2:0 на Светското првенство во фудбал и се пласира во четвртфинале.

Првото полувреме заврши без гол, а Бразилците во второто полувреме два пати ја занишаа мрежата на Мексиканците.

Низ социјланите мрежи кружи фотографија на која баба фрла „црна магија“ врз Мексико, па наводно затоа Бразил победил.