Заев

Пронајдени се 71 резултати на тема „Заев“
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и неговите 80 очајници не добија мандат на избори да го бришат името Република Македонија

Зоран Заев и неговите 80 очајници не добија мандат на избори да го менуваат Уставот, да го бришат името Република Македонија и да го менуваат...
Македонија

Звиздиќ му честита на Заев: Би сакал вашата одлука да ја зајакне европската перспектива на целиот Западен Балкан

Претседавачот на Советот на министри на Босна и Херцеговина, Денис Звиздиќ испрати честитка до македонскиот премиер Зоран Заев за изгласувањето...
Македонија

Заев: Ќе седнам со сите, вклучително и со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ за да изградиме консензус за уставните промени

Владата како овластен предлагач на уставните амандмани е задолжена од Комисијата ако тоа го прифати, Парламентот во рок од 15 дена да...
Македонија

(Видео) Мицкоски: Граѓаните порачаа – Ова е Македонија! Зоран Заев да не зборува за предвремени избори, туку нека се спрема да си замине

Длабокот неуспешен референдум, Македонија вистински победи. Бројот на граѓани кои не дадоа поддршка, апстинираа или гласаа против,...