Русија

Пронајдени се 251 резултати на тема „Русија“
Македонија

Димитров и порача на Русија: Мирот и територијалниот интегритет на Украина предуслов за соработка со Русија!

Членството на Македонија во НАТО не подразбира лоши односи со Русија, порача македонскиот министер за надворешни работи Никола Димитров...