nasa

Пронајдени се 17 резултати на тема „nasa“
Занимливости

НАСА откри две нови планети „супер-Земја“ и „топла Земја“ – еве какви се таму условите за живот

Орбиталниот телескоп на НАСА, кој бара планети надвор од Сончевиот систем,  пет месеци по лансирањето, откри две оддалечени планети. Сателитот...
Занимливости

НАСА со сериозно предупредување: Се отвори капијата на пеколот- вулкани го цепат континентот на два дела (ВИДЕО)

Вулканите во Африка го цепат континентот на два дела и ја отвараат капијата на пеколот во Етиопија, открија сателитските снимки на НАСА. Се...