Свет 12. June 2018. / 14:30

Во Германија силно невреме, делови од земјата под вода – снимките запрепастувачки (ВИДЕО)

Во Германија силно невреме, делови од земјата под вода – снимките запрепастувачки (ВИДЕО)

Големо силно невреме проследно со обилни врнежи од дожд и град погодија делови од Германија, а зад себе оставија поплавени улици, продавници, домови, срушени стебла, заробени автомобили и луѓе во нив.

На друштвените мрежи набрзо се појавија фотографии на кои се прикажани последиците од невремето.

 

Сѐ уште нема информации за евентуални повреденилица.