Свет 26. јуни 2020. / 18:06

(ВИДЕО) Три лица избодени до смрт во центарот на Глазгов

(ВИДЕО) Три лица избодени до смрт во центарот на Глазгов

Три лица се избодени до смрт во центарот на Глазгов, јави Би-Би-Си.

Според првичните информации на медиумот, полицијата најверојатно го убила напаѓачот.

Дел од локалните медиуми јавија дека и еден полицаец е тешко повреден. На местото на инцидентот се вооружени полициски сили.

Полицијата соопшти дека ситуацијата во моментот е под контрола.