Свет 16. април 2019. / 18:40

(ВИДЕО) Светот се прашува: Кој е човекот кој се шета на вториот кат додека Нотр Дам гори?

(ВИДЕО) Светот се прашува: Кој е човекот кој се шета на вториот кат додека Нотр Дам гори?

Целокупната светска јавност е во шок и денеска жали за изгорената катедрала “Нотр Дам”во Париз која вчера беше зафатена од голем пожар.

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како човек се движи на вториот спрат од црквата додека истата гори.

-Кој е овој човек од страничната страна на “Нотр Дам Катедралата”, кој за време на пожарот поминува на вториот спрат? – пишуваат дел од Твитерџиите.