Свет 31. јануари 2021. / 19:40

(ВИДЕО) Се самозапали човек во Москва

(ВИДЕО) Се самозапали човек во Москва

Човек се самозапалил во центарот на Москва, по што се наоѓа во критична состојба.

Инцидентот се случил во Тверската улици за време на денешниот протест, порди што на улиците има засилено полициско присуство.

Полицијата веднаш реагирала, а мажот без свест е префрлен во болница.