Свет 11. јули 2019. / 20:21

(ВИДЕО) После Грција, страшното невреме направи пустош во Италија

(ВИДЕО) После Грција, страшното невреме направи пустош во Италија

Италијанското крајбрежје во средата беше погодено од силно невреме, кое корнеше дрва од корен, а најмалку 18 луѓе се повредени, но нема жртви.

Трудница се здобила со повреди на лицето и главата, додека останатите се здобиле со модринки и други повреди, околу главата.

Градот кој паѓал, нанел големи штети врз автомобилите, кршејќи им ги шофершајбните и прозорите, а оштетил и кров од зграда.

Како што пишуваат тамошните медиуми, улиците се претврени во реки.