Свет 11. август 2020. / 21:38

(ВИДЕО) Поради лажна вест за пукотница хаос во Кан: Повредени 43 лица

(ВИДЕО) Поради лажна вест за пукотница хаос во Кан: Повредени 43 лица

Најмалку 43 лица се повредени поради паника по лажните гласини за пукотници во Кан на Азурниот брег во Франција, а дел од повредените завршија во болницата.

Видеото што се појави на социјалните мрежи покажува дека луѓето бегаат и се кријат низ градот во паника и полицијата патролира, објави порталот „Еуроњуз“.

Ниту еден од повредените не е во критична состојба.