Свет 15. април 2019. / 21:49

(ВИДЕО) Моментот кога се урна централната купола на катедралата Нотр Дам

(ВИДЕО) Моментот кога се урна централната купола на катедралата Нотр Дам

Врвот на кулата на катедралата Нотр Дам во Париз се урна во голем пожар кој избувна околу 18 и 50 часот.

На социјалните мрежи е објавено видео од моментот на уривање на кулата која со години била во лоша состојба поради што е почната реконструкција која требала да заврши во 2022 година.