Свет 29. јуни 2019. / 21:52

(ВИДЕО) Меркел се збуни на состанокот со Путин

(ВИДЕО) Меркел се збуни на состанокот со Путин

И последното видео од средбата со Путин за време на самитот г-20, се лиферуваат снимки како таа мести часовник односно веројатно го проверува часовникот со оној на Путин и дека наводно после тоа не знаела на каде да се движи, што се толкува за дезориентираност.

Претходно од кабинетот на Меркел соопштија дека канцеларката е во одлична здравствена состојба.