Свет 12. февруари 2021. / 10:44

(ВИДЕО) Експлозија во супермаркет во Русија, повредено лице

(ВИДЕО) Експлозија во супермаркет во Русија, повредено лице

Во експлозија на гас која се случи утрово во еден супермаркет во рускиот град Владивосток, повредено е едно лице и нанаесена е голема материјална штета.

Властите во Владивосток, главниот град на Северна Осетија, потврдија дека едно лице е повредено и дека најверојатно се работи за ноќниот чувар на објектот, а можно е уште едно лице да останало под урнатините по експлозијата, бидејќи зградата целосно е урната, пренесува ТАС С.

Супермаркетот во кој се случи експлозијата бил затворен за купувачи во времето на инцидентот.