Свет 06. февруари 2020. / 15:28

(ВИДЕО) Двајца загинати кога излетал воз што возел на линија Милано-Рим

(ВИДЕО) Двајца загинати кога излетал воз што возел на линија Милано-Рим

Најмалку две лица загинале откако брз воз излетал од шините во близина на градот Лоди во северна Италија.

Најмалку 30 луѓе се повредени во два превртени вагона.

Според италијански медиуми, загинале двајцата машиновозачи.

Возот сообраќал на линија Милано-Рим.