Свет 08. јули 2020. / 14:46

(ВИДЕО) Автобус полн со патници излета преку мост и заврши во езеро – најмалку 20 загинати

(ВИДЕО) Автобус полн со патници излета преку мост и заврши во езеро – најмалку 20 загинати

Најмалку 20 лица загинаа откако автобус излета од автопат и падна во вештачко езеро во Аншун на југозападот на Кина, како што дознаваат нивните медиуми екипите сеуште ги спасуваат беспомошните тела, за сега 36 лица се примени во локалната болница.

Сигурносните камери го снимиле моментот кој јасно кажува дека автобусот со поголема брзина свртува на лево: