Свет 05. мај 2018. / 22:45

Уапсен човекот што нападна три лица со нож во Хаг

Уапсен човекот што нападна три лица со нож во Хаг

Напаѓачот кој денеска со нож нападна три лица во центарот на Хаг е застрелан и уапсен.

Полицијата употребила огнено оружје и го застрелала во нозете.

Се наведува дека напаѓачот од претходно и бил познат на полицијата и отстранети се стравовите дека станува збор за терористички напад.