Свет 12. June 2018. / 11:50

Трамп му дозволи на лидерот на Пјонгјан да ѕирне овде (ВИДЕО)

Трамп му дозволи на лидерот на Пјонгјан да ѕирне овде (ВИДЕО)

Американскиот претседател Доналд Трамп вчера на лидерот на Северна Кореја му ја покажа внатрешноста на лимузината за време на преговорите во Сингапур.

Трамп накратко го поведе Ким кон претседателското возило, а потоа ја разгледаа и внатрешноста.

На снимките се гледа дека агентите на американската тајна служба ја отвориле и вратата од колопниот „ѕвер“ на Трамп додека претседателот на САД му ја покажал внатрешноста од лимузината на Ким.